TİCARET BORSASI İLE HALK BANKASI ARASINDA PROTOKOL

TİCARET BORSASI İLE HALK BANKASI ARASINDA PROTOKOL

 

Kahramanmaraş Ticaret Borsası ile Türkiye Halkbankası “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenli Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” kapsamında protokol imzalandı.

Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenli Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi Operasyonel süreçlerin minimize edildiği ve tahsilat riskinin olmadığı ticaret yöntemidir.

Üretim ve ticaret zincirinin bütün halkalarını, sektörlerdeki tüm tarafları finansal açıdan destekleyen, ekonomik hayatın içerisindeki tüm aktörlere büyüme, ihracat ve istihdam korunmasına destek sağlanması hedefleniyor.  

Para transferi, çek, senet, teminat mektubu gibi yöntemlere alternatiftir.Klasik ödeme sistemlerini kaldırırmaktadır.

Ticaret Borsasında gerçekleştirilen dar kapsamlı programda Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ile Halk Bankası Gaziantep Bölge Koordinatörü Aziz ASLAN  arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenli Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” kapasımda işbirliği protokolü imzalandı.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenli Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi kapsamında alıcılara Halk Bankasının Ticari  kartı olan Paraf kartını kullanarak yapacakları alımlarda uygun vade ve uygun finansal avantajlar sağlayacaktır. Satıcılara ise özel oranlarla ertesi gün ya da banka garantisi ile blokeli veya taksit vadesinde tahsilatlarını gerçekleştirme imkanına sahip olacaklardır. Bu işlemler Halk Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilecektir. Pandemi ortamında elektronik ticarete daha fazla imkan sağlayacaktır.” diye konuştu.

Protokol imza törenine,  Halk Bankası Kahramanmaraş Ticari Şube Müdürü Şerif GÖGEBAKAN, ile Ticaret Borsası Meclis başkanı Mustafa NARLI, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımı Ökkeş Karayağlı, Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Çam ve Ticaret Borsası Genel Sekteri Ahmet Balbaba katıldı.