BORSA DAN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

BORSA DAN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

 

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından yapımı tamamlanan Ticaret Borsası binasının çevre düzenlemesine destek veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç ve Karayolları 55. Bölge Şefi Hüseyin Özdemir’e teşekkür plaketi verdi.

 

Ticaret Borsası Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilen törene TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ökkeş Karayağlı ve Meclis üyeleri katıldı.

Törene katılan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Ticaret Borsası binasının çevre düzenlemesine destek olan Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu belediye başkanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kahramanmaraş Ticaret Borsasına ve şehre değer katacak bir bina yapılmasında büyük emekleri olan iş insanlarına teşekkür eden Güvenç, şunları kaydetti: “Ticaret Borsası başkanımız beklenildiği gibi hizmete hızlı başladı. Her gün bir etkinlikle borsamızı da gündemde tutuyor. Bizleri de bir araya getiriyor. Biz Sivil Toplum örgütlerinin ve meslek odalarının önemine inanıyorum. Meslek odaları ile kamu kurumlarının siyaset kurumlarının devletin iç içe çalışması gerektiğini inanıyorum.

Borsa başkanımız yılların deneyimi ve yıllardır çok önemli ihracatçı iş insanı bu özellikleri taşıyarak işe başlamış bulunuyor. Bugün de ince bir jest yaptı. Özellikle borsamızın inşasına çevre düzenine destek veren Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu belediye başkanlarımıza birer plaket verdik.”

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, Kahramanmaraşlılara hizmet edecek olan bu binayı kente kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Ticaret Borsasının yeni binasının yapımında önemli katkıları olan büyükleri Ahmet Duran Balyusu’nun kentte olmadığı için katılamadığı hatırlatan Narlı, “Binamızın çevre düzenlemesinde 3 belediyemiz yaptı. Onikişubat Belediyesi Hanefi Mahçiçek şehir dışında olduğundan katılamadı. Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş tarafından yapıldı. Bize destek olan Belediye başkanlarımıza birer teşekkür mahiyetinde plaket vermeye karar verdik.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç de katıldığı bir tören düzenledik. Bunların yanı sıra Karayolları Bölge müdürlüğü ve Orman Bölge müdürümüzde kentimize çok güzel hizmetleri var. Bizlerde bu şehre hizmet edenlere karınca kararınca plaket vermek istedik.” diye konuştu.