TİCARET BORSASI İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA PROTOKOL

TİCARET BORSASI İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA PROTOKOL

Kahramanmaraş Ticaret Borsası ile Türkiye Ziraat Bankası “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” kapsamında protokol imzalandı.

Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı projesiyle üretim ve ticaret zincirinin bütün halkalarını, sektörlerdeki tüm tarafları finansal açıdan destekleyen, ekonomik hayatın içerisindeki tüm aktörlere büyüme, ihracat ve istihdam korunmasına destek sağlanması hedefleniyor.

Ticaret Borsasında gerçekleştirilen dar kapsamlı programda Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ile Ziraat Bankası Gaziantep Bölge Başkanı Gazi Özgür Yılmaz arasında “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” kapasımda işbirliği protokolü imzalandı.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi kapsamında alıcılara Ziraat Bankasının Kurumsal kartı olan Başak kartını kullanarak yapacakları alımlarda uygun vade ve uygun finansal avantajlar sağlayacaktır. Satıcılara ise özel oranlarla ertesi gün ya da banka garantisi ile blokeli veya taksit vadesinde tahsilatlarını gerçekleştirme imkanına sahip olacaklardır. Bu işlemler Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilecektir. Pandemi ortamında elektronik ticarete daha fazla imkan sağlayacaktır.” diye konuştu.

Protokol imza törenine, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Muharrem Tuna Gümüşer, Ziraat Bankası Kahramanmaraş Şube Müdürü Veysel Murat Tuncer, Azerbaycan Şube Müdürü Tamer Güven, Binevler Şube Müdürü Hakan Güven, Kurtuluş Şube Müdürü Rahime Yılmaz ile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımı Ökkeş Karayağlı, Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Çam ve Ticaret Borsası Genel Sekteri Ahmet Balbaba katıldı.